OSM_w_Kole_logo

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole

DANE FIRMY:

OPIS FIRMY:

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole powstała 90 lat temu – w roku 1930. Jesteśmy obecnie jednym z największych zakładów mleczarskich w kraju oraz czołowych eksporterów, potentatem w produkcji mleka w proszku oraz masła, posiadając równocześnie spółdzielczą formę działalności ze 100% polskim kapitałem. Łączy mleczarską tradycję z nowoczesnymi technologiami wytwarzania i wysoką jakością oferowanych produktów. OSM w Kole Zatrudnia ponad 600 pracowników w centrali w Kole oraz w oddziałach: Grodkowie i Ostrowie Wielkopolskim.

Produkty OSM w Kole są znane na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych. Spotkać je można nie tylko w niewielkich sklepikach, ale głównie w sklepach wielkich sieci handlowych. Sztandarowym towarem eksportowym jest mleko w proszku. Jego odbiorcami są kraje europejskie, bliskowschodnie, azjatyckie oraz afrykańskie.

Filozofię działania Mleczarni w Kole najlepiej oddaje hasło: Smak, Zdrowie, Ekologia. Smak – ponieważ wszystkie produkty naszej Spółdzielni charakteryzują się doskonałymi właściwościami smakowymi, odżywczymi i dietetycznymi. Zdrowie – ponieważ powstają z mleka pozyskanego od krów żywionych w sposób naturalny, w czystym środowisku. Wyrazem troski o środowisko naturalne są między innymi, wybudowane przez firmę oczyszczalnia ścieków oraz kotłownia gazowo – olejowa, a także wprowadzane do sprzedaży produkty w ekologicznych opakowaniach.

Produkty Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole cieszą się od blisko wieku uznaniem konsumentów, w wyniku czego były one wielokrotnie wyróżniane w konkursach branżowych i konsumenckich (m.in. Poznaj Dobrą Żywność, Godło TERAZ POLSKA) oraz nagradzane medalami na wielu targach (m.in. Polagra Food, Mleko Expo). Ponadto, gwarancją najwyższej jakości naszych produktów jest wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności wg. standardu BRC oraz normy ISO 22000:2005.

Zakład cały czas zwiększa skup mleka, instaluje nowoczesne linie technologiczne, corocznie zwiększa eksport. Daje to poważne podstawy do twierdzenia, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole jest na dobrej drodze rozwoju, co dobrze rokuje wejściu w kolejne stulecie działalności i funkcjonowaniu spółdzielni przez przynajmniej następne wiele długich lat.

Tags: No tags

Comments are closed.